sonda Sonda
Czy podobał Ci się mój koncert w Fillharmonii Opolskiej ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 913
sponsorzy Sponsorzy
extranet internet creator
Ambasada Urody
YARA
* Nawigacja: O mnie...
Zobacz także : Kontakt

Katarzyna “Puma” Piasecka

Wokalistka, pianistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka, autorka tekstów, producentka, pedagog.

Opolanka z krwi i kości, ukończyła PSM I I II stopnia im. F. Chopina w Opolu w klasie fortepianu. Jest absolwentką Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach
w klasie kompozycji i aranżacji prof. Andrzeja Zubka.

W swoim dorobku artystycznym posiada nagrania radiowe, telewizyjne, płyty autorskie z własnymi kompozycjami, aranżacjami i tekstami. Od 2008 prowadzi działalność dydaktyczną w specjalności: wokalistyka, chóralistyka,
w tym chór gospel, zespoły wokalno-instrumentalne
i instrumentalne. Muzyk o wyraźnie ukształtowanej osobowości artystycznej.

Jest stypendystką Berklee College of Music w Bostonie
w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracowała
z amerykańskimi artystami wielkiego formatu i nawiązała kontakty artystyczne umożliwiające rozwój formacji, których obecnie jest leaderem. (chór gospel, big-band, comba jazzowe i popowe)

Jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych festiwali w różnych kategoriach muzycznych m.in. pianistyki, kompozycji, aranżacji, wokalistyki, dyrygentury w Polsce i za granicą: KFPP w Opolu,  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku, Festiwal Big Bandów w Nowym Tomyślu, Ogólnopolski Konkurs Jazzowy “Jazzga” w Łodzi pod kierownictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Międzynarodowe Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Pradze, Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Hiszpanii, Bułgarii.

 

Współpracuje z wybitnymi muzykami polskimi oraz zagranicznymi takimi jak: Chester Thompson, Bob Stoloff, Alan White, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Ewa Uryga, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Stanisław Fiałkowski, Zygmunt Kukla i wielu innych. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi teatrami muzycznymi na skalę europejską.

Kierownik artystyczny warszatów wokalnych oraz koncertów na terenie całej Polski. Współpracuje przy wielu projektach artystycznych z fundacjami, stowarzyszeniami dla osób niepełnosprawnych w Polsce i za granicą. Otrzymuje częste zaproszenia jako juror prestiżowych festiwali muzycznych w kraju i poza jego granicami.

Realizacja teledysków, nagrywanie płyt autorskich i jako gość zaproszony, praca w studio nagrań, realizacja nagrań, produkcja projektów płytowych, miksowanie
i masterowanie ścieżek dźwiękowych to wszechstronne jej działania artystyczne.

 

Wielkim sukcesem w 2012 roku było wydanie dwupłytowego album Soul Hunters Gospel Choir & Kasia Puma Piasecka o tytule "Power".

 

Nowym energetycznym zespołem, który powstał
z inicjatywy kompozytorki jest small band o nazwie Energy Puma Band, w którym Puma jako dyrygent rządzi.

Energy Puma Band powstał w 2012 roku, w wyniku współpracy z Miejskim Klubem im. Jana Kiepury – Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu. Dotychczas Energy Puma Band współpracował już m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Zbigniewem Wodeckim, Krystyną Prońko, Krzysztofem „Pumą” Piaseckim, Robertem Janowskim, Pauliną Przybysz, Dawidem Podsiadło, Moniką Borzym. Obecne plany muzyków skupiają się na wydaniu kolejnego albumu, do współtworzenia którego zaproszone zostaną kolejne gwiazdy, również sceny zagranicznej.

 

Energy Puma Band to odzwierciedlenie dynamitu artystycznego okraszonego aksamitnym, ale i z pazurem głosem dyrygentki Pumy Piaseckiej, a charyzmatycznych muzyków połączyła wspólna  pasja i wszechobecny, pulsujący groove.

 

W czerwcu 2013 roku na prestiżowym XVIII Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu została ogłoszona najlepszą wokalistką.

Aktualnie jest w trakcie przewodu doktorskiego
w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym.

Jako Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Power Of Soul“ działającego  na również rzecz osób niepełnosprawnych cyklicznie organizuje Festiwal Piosenki Osób Niepełnospranwych „MocArt“ oraz liczne koncerty.

Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu.

Na przełomie 2014/2015 roku ukazała się płyta Krzysztofa Pumy Piaseckiego „Illusion“, na której Pumy zaatakowały nowym, odkrywczym brzmieniem.

Jest twórcą i dyrektorem powstałej w 2014 roku Akademii Musicalu i Muzyki Rozrywkowej „Cool Music School“
w Katowicach.

Obecnie w przygotowaniu kolejna płyta autorska oraz ciekawy projekt z muzyką soul i r&b.

© Copyright Kasia "Puma" Piasecka 2007-2019 powered by netadmin 7.10 mikrofon