sonda Sonda
Który utwór z płyty Don't Ask podoba Ci się najbardziej ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 218
sponsorzy Sponsorzy
extranet internet creator
Ambasada Urody
YARA
* Nawigacja: DyskografiaGościnnie wystąpili na płycie "Don't Ask"
Ewa Uryga
Należy do elity polskich wokalistek. Jej głos wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą. Jest wokalistką, którą nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie. Potrafi tak stopić się z zespołem, ze każdy koncert jest rodzajem misterium. Jej kolejne projekty to wybory serca wsparte talentem, pasją i dążeniem do doskonałości ujęte w stylistyce jazzowej, soulowej, bluesowej czy gospel, choć dzięki swej wrażliwości i intuicji potrafi odnaleźć się w każdej muzyce.
Bernard Maseli
Wibrafonista, kompozytor, aranżer, producent, pedagog. Karierę na polskiej scenie jazzowej rozpoczął w 1985 roku wraz z zespołem "WALK AWAY" na festiwalu "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną, a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z zespołem "WALK AWAY" nagrał dziesięć płyt długogrających i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą (czterokrotnie festiwal "Jazz Jamboree" w Warszawie, "Jak-Jazz" w Indonezji, wielkie trasy koncertowe wraz z Urszulą Dudziak, wspólna trasa koncertowa z legendarnym trębaczem Milesem Davisem jako tzw. support).
Krzysztof "PUMA" Piasecki
Jest jednym z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej estrady. Z równą swobodą i równie chętnie gra muzykę tak różną jak rock`n rol, swing, jazz nowoczesny i fussion... Jest gitarzystą, kompozytorem, aranżerem, pasjonatem dobrej muzyki, dobrego jazzu. Na polskich estradach pojawił się w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Długo szukał "swojej" muzyki, zbierając doświadczenia z Big Bandem Wiesława Pieregorólki, z "Alex Bandem" Aleksandra Maliszewskiego, z Orkiestrą Zbigniewa Górnego oraz "Koman Bandem", "Prońko Bandem".
Paweł Tomaszewski
Urodzony 10 czerwca 1983 r. Absolwent Instytutu Jazzu AM w Katowicach w klasie Kompozycji i Aranżacji prof. Andrzeja Zubka oraz student IV roku w klasie fortepianu adt. II st. Wojciecha Niedzieli. Wraz ze swoim triem jest laureatem: I miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlach w roku 2005, Grand Prix oraz nagroda Radia Kraków festiwalu Jazz Juniors 2005, Grand Prix festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2006. Z innymi zespołami: Grand Prix festiwalu Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze w roku 2006, I miejsce na Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Radomiu, dwukrotny zdobywca II nagrody na festiwalu Jazzga 2002 i 2003.
Jerzy Główczeski
Absolwent Wydzialu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.Obecnie wykładowca klasy saksofonu tejże uczelni. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w Gdańsku. Uczęszczając do Średniej Szkoły Muzycznej, współpracował z wieloma zespołami lokalnymi trójmiasta jak chociażby "Baszta" (wyróżnienie na festiwalu Jazz nad Odrą). W tym samym czasie rozpoczyna pracę z poznańską super grupą ERGO BAND i Grażyną Łobaszewską.
© Copyright Kasia "Puma" Piasecka 2007-2019 powered by netadmin 7.10 mikrofon